Stomatologia estetyczna

Gabinety Dentist - Stomatologia zachowawcza

Stomatologia estetyczna

Współcześnie, posiadanie pięknego i białego uśmiechu jest marzeniem wielu ludzi, co nie jest zaskakujące, gdyż znacząco wpływa on na nasze relacje towarzyskie i zawodowe.

Uśmiech jest jednym z kluczowych czynników, które kształtują pierwsze wrażenie. Jednak osiągnięcie pięknego uśmiechu wymaga solidnej pracy, rozpoczynając od codziennej higieny jamy ustnej i kończąc na wizytach u dentysty. Czasami jednak zdarza się, że mimo posiadania zdrowych zębów, nie jesteśmy do końca usatysfakcjonowani ich wyglądem. Przyczyny tego mogą być różnorodne: nieestetyczne przebarwienia szkliwa, niesymetryczny kształt zębów, nieodpowiedni kolor lub diastema (przerwy między zębami). Na szczęście, w przypadku takich problemów, możemy skorzystać z zaawansowanych zabiegów oferowanych przez stomatologię estetyczną!

Bonding Zgierz

Wykonujemy m.in. bonding w Zgierzu. Jest to innowacyjna metoda stosowana w stomatologii estetycznej, która pozwala na poprawę wyglądu zębów oraz ich funkcjonowania. Dzięki temu zabiegowi Pacjenci mogą cieszyć się pięknym uśmiechem oraz komfortem podczas jedzenia i mówienia. Bonding zyskuje coraz więcej zwolenników zarówno w Polsce, jak i na świecie, ze względu na swoje liczne zalety oraz szerokie możliwości zastosowania.

Wskazania do bondingu

Bonding jest stosowany w różnych przypadkach, zarówno jako metoda leczenia, jak i profilaktyki. Wykorzystuje się go m.in. do:

  • poprawy kształtu i wielkości zębów – bonding może być stosowany do korekty zębów, które są zbyt małe, krótkie, nierówne lub mają nieestetyczny kształt,
  • zamknięcia diastemy – bonding to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają przerwy między zębami. Stosując tę metodę, można skutecznie zamknąć diastemę i uzyskać równomierny uśmiech,
  • odbudowy zębów uszkodzonych – bonding jest również wykorzystywany do odbudowy zębów po urazach, np. po złamaniu czy ukruszeniu,
  • leczenia próchnicy – bonding może być stosowany jako alternatywa dla tradycyjnych wypełnień, szczególnie w przypadku małych ubytków próchnicowych.

Zalety bondingu

Bonding ma wiele zalet, które sprawiają, że jest coraz chętniej wybierany przez Pacjentów i stomatologów. Materiały kompozytowe używane do bondingu są dostępne w różnych odcieniach, dzięki czemu można idealnie dopasować je do koloru naturalnych zębów Pacjenta. Zabieg bondingu jest praktycznie bezbolesny, co sprawia, że jest on odpowiedni nawet dla osób o wysokiej wrażliwości na ból.

W zależności od liczby zębów wymagających korekty, cały proces bondingu może trwać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin. W przeciwieństwie do innych metod odbudowy zębów, bonding nie wymaga szlifowania szkliwa ani usuwania zdrowych tkanek zęba. Dzięki temu jest to metoda mniej inwazyjna dla Pacjenta. Bonding stosuje się jako alternatywę do licówek porcelanowych.

Godziny otwarcia

pn - pt: 8:00 - 20:00
sobota: 9:00 - 14:00

Dane kontaktowe
Adres
Zgierz, ul. Armii Krajowej 15